דלתות אוטומטיות

תמונה דלת אוטומטית ALL GLASS ביוני נתניהו 10 פתח תקווה

דלתות אוטומטיות המדריך המלא

הן נמצאות בכל מקום, בכל אשר נפנה אנו נפגשים עם דלתות אוטומטיות, במוסדות ציבור, בקניונים, בבנייני משרדים, בבנייני מגורים, בבתי מלון, בעסקים ועוד. הן יוצרות חזות מרשימה ויוקרתית, הפתיחה שלהן עצמאית וחרישית, הן אינן זקוקות למגע יד אדם, הן מופעלות על ידי מנועים אוטומטיים, הן נשארות נקיות והן שומרות על הקור והחום בתוך המבנים.

דלתות אוטומטיות מהעבר להווה

במאה הראשונה לספירה המציא הרון מאלכסנדריה, שהיה ממציא מהנדס ומתמטיקאי, דלת שנפתחה ללא מגע של יד אדם או על ידי מגע של בעל חיים כדי לפתוח את דלתות המקדש כאשר אנשים רבים הגיעו לתפילה. המנגנון של הדלת התבסס על הנוסחה לחימום מים ליצירת קיטור. בכלי מיוחד נוצר לחץ שגרם לשאיבה של מים לתוך כלים סמוכים. כלים אלו פעלו כמו משקולות שבאמצעות סדרה של גלגלות וחבלים היו פותחים דלתות במקדש לפני התפילה ומאפשרים לאנשים להיכנס לתוכו.

בשנת 1931 פיתחו שני מהנדסים, הוראס ה. ריימונד ושלדון רובי, שעבדו בחברה לייצור כלי החומרה סטנלי ווקס, את הדגם הראשון של דלת אוטומטית שפעלה באמצעות מכשיר אופטי ורשמו אותה כפטנט. הדלת הראשונה הותקנה במסעדה בשם "וילקוקס פייר" שהייתה בקונטיקט, בווסט הייבן, והיא שימשה את המלצרים במסעדה שנשאו בידיהם מזון ומשקאות וייתרה מהם את הצורך לפתוח את הדלת במגע עם היד.

בשנת 1954 המציאו לו יואיט ודי הורטון את דלת ההזזה האוטומטית הראשונה שפעלה באמצעות לחץ של דריכה.

בשנת 1960 ייסדו יואיט והורטון את חברת "הורטון אוטומאטיקס בע"מ", חברה שהייתה הראשונה שהתקינה דלתות הזזה אוטומטיות.

כיום יש סוגים רבים של דלתות הזזה אוטומטיות, יש דלתות הזזה חשמליות, יש דלתות חצי חשמליות, יש דלתות זכוכית אוטומטיות ועוד. לכל דלת ולכל פתח של כניסה אפשר להתאים באופן אישי פתרון טכנולוגי שיאפשר להתקין דלת אוטומטית שתתאים באופן ייחודי לכל מקום ולכל צורך.

בואו ללמוד איך פועלות הדלתות האוטומטיות!

בקרבת הדלתות האוטומטיות מותקנים חיישנים אשר קולטים את האנשים שרוצים להיכנס או לצאת מהמבנה. כאשר החיישנים מזהים מישהו שרוצה להיכנס למבנה הם מאותתים לדלת להיפתח ללא צורך בפתיחה ידנית, כעבור כמה שניות לאחר שהאדם נכנס למבנה, הדלת נסגרת באופן אוטומטי. אותו תהליך חל גם כאשר מישהו רוצה לצאת מהמבנה.

את הפקודה לפתיחת הדלת החשמלית אפשר לתת במספר דרכים:

  • באמצעות חיישן אשר מזהה תנועה המתקרבת אל הדלת.
  • באמצעות חיישן אשר מזהה לחץ הנוצר כתוצאה מדריכה בקרבת הדלת.
  • בהפעלה ידנית המופעלת באמצעות מערכת לזיהוי מרחוק או באמצעות מתג, באמצעות קודן או צ'יפ ייעודי.
  • פתיחה וסגירה לזמן קצוב באמצעות אלגוריתם בקרה כמו למשל בדלת המעלית.
  • באמצעות זיהוי לחץ על הדלת בכיוון הפתיחה.

מה ההבדל בין דלת אוטומטית לבין דלת ידנית?

ההבדל העיקרי בין דלת אוטומטית לבין דלת ידנית הוא שהדלת האוטומטית נפתחת או נסגרת בעצמה ללא צורך במגע עם יד אדם.

הפתיחה והסגירה של הדלת האוטומטית, בניגוד לדלת הידנית, נעשית באופן בטוח וחרישי. כאשר אנו משתמשים בדלת ידנית אנו נדרשים להפעיל כוח מסוים כדי לפתוח או לסגור את הדלת ולא אחת סגירת הדלת גוררת אחריה רעשי טריקה לא נעימים ופגיעות, פגיעות שלעתים עלולות לסכן את העוברים והשבים.

דלתות אוטומטיות אינן זקוקות למגע יד אדם, ולכן הן נשארות יותר נקיות, בייחוד באזורים הומי אדם. ובנוסף, היעדר מגע היד גורם גם להקטנה משמעותית של העברת נגיפים. הפתיחה האוטומטית החרישית והמראה האסתטי והנקי מעניקים לכל מקום שבו מותקנות הדלתות מראה מרשים ויוקרתי.

דלת חשמלית אוטומטית נוחה באופן משמעותי בתפעול, במיוחד כאשר הידיים אינן פנויות או כאשר הדלת נמצאת בכניסה לחניון.

הדלתות האוטומטיות סגורות הרמטית ונמצאות רוב הזמן במצב של סגירה וכך הן מסייעות לחסוך בהוצאות של חימום בחורף וקירור בקיץ. מספק רווח קטן או סדק צר, בין המשקוף והדלת או בין חלקי הדלת השונים שדרכו יכול לחדור קור או חום כדי לצרוך יותר אנרגיה לחימום או לקירור וכתוצאה מכך לגרום לעלייה בעלויות החימום והקירור.

חשוב להדגיש כי גם הדלתות האוטומטיות וגם הדלתות הידניות עשויות מזכוכית עבה במיוחד עם דבק פנימי ומצוידות במנגנוני ביטחון. אם חלילה אחת מהדלתות, אוטומטית או ידנית, תישבר, שברי הזכוכית יהיו גדולים ולא שברים קטנים האופייניים להתנפצות זכוכית, ובכך אנו מקטינים באופן משמעותי את הסיכונים ואת הסיכוי לפגיעה מרסיסי הזכוכית.

מהם הסוגים השונים של דלתות אוטומטיות

את הסוגים של דלתות אוטומטיות אנו נוהגים לחלק לשלושה סוגים עיקריים, דלתות הזזה אוטומטיות, דלתות אוטומטיות קריסה, ודלתות כנף, כאשר כל אחד מהסוגים האלו מספקים פתרון שונה לצרכים שונים.

דלת הזזה אוטומטית הפועלת בעזרת מנגנון של פתיחה וסגירה אוטומטית. ברוב הדלתות מותקן מעל הדלת חיישן אוטומטי, כאשר החיישן מזהה אדם או כל גוף אחר המתקרב אל הדלת, הוא מעביר הוראה חשמלית לדלת להיפתח.

דלת כנף אוטומטי ממוקמת בדרך כלל בבתי חולים או במבנים המיועדים לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. דלת הכנף נפתחת על ציר ספר והמנעול המולבש עליה מאפשר סגירה ופתיחה של אוטומטית.

דלת קריסה אוטומטית מורכבות בעיקר במקומות שבהן הפתח משמש כפתח מילוט לשעת חירום. בימי שגרה הדלתות הקורסות משמשות כדלתות הזזה אוטומטיות רגילות, אך בנוסף יש לה מנגנון המאפשר לפתוח אותה על ציר כנף החוצה כדי להקל על האנשים הנמלטים מהמבנה.

עדיין מתלבטים איזו דלת לבחור, 8 סיבות שישכנעו אתכם לבחור בדלתות אוטומטיות!

הדלתות האוטומטיות מקטינות את כמות האנרגיה במקומות ממוזגים. ישראל היא ארץ בעלת אקלים חם, ולבחירה בדלתות אוטומטיות יש משמעות כלכלית. הדלתות מקטינות את כמות האנרגיה במקומות ממוזגים, כאשר הדלת נסגרת באופן אוטומטי אין מצב שבו מישהו ששכח לסגור את הדלת ומביא לשינוי הטמפרטורה בחלל הסגור, גורם אשר מוביל לעלייה משמעותית בחשבון החשמל ולעלויות נוספות.

הנתונים מלמדים כי בתי עסק ומבנים נוספים שבחרו בהתקנה של דלת אוטומטית הצליחו לחסוך חמישים אחוז בצריכת החשמל שנדרשה לקירור בימים החמים או גם לחימום בימים הקרים.

דלתות אוטומטיות הן מינימליסטיות, מותקנות על מסילת עילית ומעניקות מראה אלגנטי, אסתטי ונקי. בכל מקום שבו הן מותקנות, בבניין מגורים, בבניין משרדים, בבניין מסחרי, בחנות, בבתי מלון ועוד הן יוצרות כניסה מרשימה ומזמינה.

דלתות אוטומטיות מופעלות ללא מגע יד אדם ומאפשרות מעבר סטרילי ובטוח.

דלת אוטומטית נוחה מאוד לכל מי שנכנס או יוצא עם סלי קניות בידיים, ילדים קטנים, תיקים כבדים ועוד

דלת אוטומטית מונעת העברה של חיידקים או נגיפים מאחר ואין צורך במגע יד אדם.

דלתות אוטומטיות נותנות מענה לצרכים הייחודים של חדר נקי בענף הרפואה ובתעשיות שונות. הן שומרות על סטריליות מלאה, מונעות כניסה של זרים, שומרות על רמת הטמפרטורה הנדרשת ולא מאפשרות כניסה של אוויר מלוכלך או כל לכלוך אל תוך החדר הנקי.

נגישות – דלתות אוטומטיות חשמליות מקלות על כניסה למבנה או יציאה ממנו לנכים ולאנשים בעלי מוגבלויות.

בטיחות הדלתות האוטומטיות כוללות חיישן המונע מהן להיסגר כל עוד קיים חפץ כלשהו בקו הסגירה, ובכל הן מונעות את סגירת הדלת על בני אדם או על בעלי חיים.

בעת הפסקת חשמל, הדלתות מגובות בסוללות גיבוי או במנגנון קפיצי הפותח אותן בעת הפסקת חשמל.

הייטק דור נחשבת לחברה המובילה בארץ להתקנת דלתות אוטומטיות החברה ביצעה מאות פרויקטים מוצלחים למגזר העיסקי והפרטי, אנו פועלים עם צוות מקצועי בפריסה ארצית. אנו שמים דגש על תכנון ייעוץ ועיצוב הדלתות.

רוצים להתקין דלתות אוטומטיות צרו קשר, שיחת ייעוץ חינם!

icon

לדלתות האוטומטיות יש יתרונות רבים. הן מעניקות מראה אלגנטי ויוקרתי לכל כניסה, הן נפתחות ללא מגע יד אדם ובכך הן שומרות על ניקיון לאורך זמן ומונעות העברה של חיידקים, הן מאפשרות כניסה נוחה למי שנכנס עם עגלות, תיקים כבדים או מזוודות משאות על הידיים והן נגישות ובטיחותיות.

icon

יש שלושה סוגים עיקריים של דלתות אוטומטיות, דלתות הפועלות בעזרת מנגנון של סגירה ופתיחה אוטומטיות והן נפתחות ללא מגע יד אדם, דלת כנף אוטומטי הנפתחת על ציר שמאפשר סגירה ופתיחה אוטומטיים ודלת קריסה אוטומטית המתאימה למצבי חירום כאשר יש לחץ של המוני אדם להימלט מהמבנה המסוכן.

icon

החברה צברה ניסיון של עשרים שנה בתחום התקנת דלתות אוטומטיות לעסקים ואינספור לקוחות מרוצים. החברה משתמשת בחומרים איכותיים ובטיחותיים ומעניקה אחריות של חמש שנים על המנוע. כל פנייה של לקוח נענית מיד, באמצעות הדרכה טלפונית לתיקון התקלה ואם יידרש טיפול של טכנאי, הוא יגיע בתוך עשרים וארבע שעות מעת הפנייה.

Share on Facebook