דלתות הרמטיות

דלת הרמטית

דלתות הרמטיות לעמידה בדרישות בלתי מתפשרות של סביבה נקייה וסטרילית

יש סוגים שונים של דלתות ויש חללים מגוונים שבהם אנו מתקינים דלתות. במבנים ציבוריים רבים אפשר להתקין דלתות הזזה אוטומטיות, דלתות על ציר או דלתות מסתובבות, אך יש מקומות שבהם אנו נדרשים להתקין דלתות הרמטיות, דלתות המאפשרות סגירה הרמטית בין "חדרים נקיים" לבין הסביבה החיצונית כמו בתעשיית ההיי טק והמזון או בין אזורים סטריליים כמו חדרי ניתוח, מעבדות מחקר לבין הסביבה החיצונית.

חדר נקי – מושג שחשוב להכיר

חדר נקי הוא חדר אשר חסום ומוגן מפני חדירה של אבק, לכלוך, חיידקים, רעש, קרני רנטגן ועוד.

בתעשייה חדר נקי הוא אזור שבו נשמרת רמה גבוהה של ניקיון כמו למשל בייצור שבבים אלקטרוניים שאפילו גרגיר של אבק עלול לשבש את הייצור שלהם, לפגוע במוצר ובדרישות הבטיחות, האיכות, הניקיון והטוהר הנדרשים.

במעבדות רפואיות ובחדרי ניתוח כאשר קיימת סכנה לכניסה של חיידקים אשר יגרמו לזיהום ולסיכונים רבים, אפילו לפגיעה בחיי אדם.

חדרים נקיים דורשים עמידה בתנאים ייחודיים ללא התפשרות כאשר התנאי הראשון הוא התקנה של דלתות הרמטיות , דלתות שיספקו אזור מוחלט של סטריליות.

דלתות הרמטיות כל מה שחשוב לדעת על דלתות הרמטיות

דלתות הרמטיות מאפשרות אטימה הרמטית בין הסביבה החיצונית לבין חדרים נקיים או אזורים סטריליים כמו מעבדות מחקר, מפעלי תרופות, חדרי ניתוח, חדרים נקיים בתעשיית ההי טק, בתעשיית המזון ועוד. הדלתות ההרמטיות מאפשרות שמירה על סביבה הרמטית ונקייה באמצעות יכולת הסגירה ההרמטית של הפתח.

דלת הרמטית היא דלת חשמלית בעלת מנגנון האטימה המשלב יחידת הנעה אשר אוטמת בין הדלת לבין הרצפה, בין הדלתות, ובין מסגרת הדלת ומספקת רמת בידוד ואטימה גבוהה במיוחד.

הדלתות ההרמטיות פועלות כדלתות הזזה, אך לפני שכנף הדלת מגיעה למצב סגור המערכת מפעילה לחץ על משטחי האיטום ואוטמת את הפתח באופן מוחלט. הדלתות ההרמטיות הן הדלתות היחידות המסוגלות לספק מאה אחוז של אטימות.

הדלתות האטומות נבנות על מערכת מסילות המבטיחה תנועה חלקה ושקטה הן בפתיחה של הדלת והן בסגירה שלה ללא קשר למשקל הדלת או לגודל שלה.

מערכת ההנעה המשוכללת מצוידת בבקר ממוחשב אשר מבטיח שליטה מיטבית בכל חלקי המערכת.

דלתות הרמטיות ניתנות לפתיחה או לסגירה במספר דרכים, על ידי סוגים שונים של גלאים, על ידי קוראי כרטיסים, על ידי לחצן מרפק או מפסק קרבה כדי להבטיח רמה מקסימלית של סטריליות.

יש סוגים שונים של דלתות הרמטיות: חד כנפיות ודו כנפיות.

.

מי צריך דלתות הרמטיות?

דלתות הרמטיות מותקנות בכל מקום שבו יש צורך בסביבה סטרילית או בסביבה נקייה כמו למשל:

בחדרי ניתוח חובה לשמור על סביבה סטרילית כדי לשמור על בטיחות החולה. הכניסה אל חדר הניתוח אסורה על מי שאינו נמנה על סגל בית החולים והדלת ההרמטית חשובה למניעה של כניסת זרים ולשמירה על הסטריליות ועל התנאים הסביבתיים הנדרשים לשמירה על בטיחותו של החולה המנותח.

בתעשיית התרופות חשוב להקפיד על רמה גבוהה של ניקיון כדי למנוע מושבה של חיידקים. הדלת ההרמטית תמנע כניסה של אוויר מזוהם או מלוכלך שיפגע בדרישות המחמירות של ייצור התרופות.

בתעשיית ההיי טק כמו למשל בתעשייה של ייצור שבבים, ייצור השבבים עלול להשתבש עקב כניסה של גרגרי אבק. באולמות התעשייה האלו יש הקפדה על רמת ניקיון והיגיינה גבוהה, העובדים לובשים חליפות מיוחדות, הניקיון מתבצע באמצעות חומרי ניקוי מיוחדים וכמובן הדלתות המותקנות הן דלתות הרמטיות המותאמות לדרישות של עבודה בחדר נקי.

גם במעבדות מחקר או במעבדות רפואיות התקנה של דלתות הרמטיות תשמור על סטריליות ותסייע לדייק בתוצאות הבדיקות.

בישראל הדלתות ההרמטיות מותקנות במקומות רבים, בבתי חולים, במפעלי התרופות של טבע, במפעלי היי טק, במעבדות המחקר בטכניון, בחברת אינטל ועוד.

בבית החולים "הדסה" בירושלים נעזרו בדלתות הרמטיות כדי לאפשר לכוהנים להיכנס לבית החולים. עד להתקנת הדלתות ההרמטיות נאסר על הכוהנים להיכנס לשטח בית החולים בשל האיסור על הכוהנים לבוא במגע עם "טומאת מת". התקנה של דלתות הרמטיות בין המכון הפתולוגי בבית החולים לבין האזורים האחרים שבבית החולים יצרה הפרדה הרמטית בין המכון הפתולוגי ושאר המחלקות ואפשרה גם לכוהנים להיכנס אל בית החולים.

דלתות הרמטיות מותקנות גם באולפני הקלטות, אולפנים שבהם חשוב לשמור על תנאים אקוסטיים ובידוד מפני רעשים חיצוניים.

דלתות הרמטיות – כל היתרונות

לשימוש בדלת הרמטית יש יתרונות רבים:

 • פתיחה וסגירה מהירות ושקטות.
 • סגירה הרמטית חזקה.
 • הדלתות מונעות כניסה של אנשים זרים.
 • הדלתות מונעות כניסה של רעשים מהסביבה אל תוך החלל ומבודדות אותו מבחינה אקוסטית.
 • הן מונעות חדירה של אבק, חיידקים וכניסה של אוויר קר או חם.
 • דלתות הרמטיות חוסכות באנרגיה ובהוצאות החימום והקירור של החלל בכך שהן מצמצמות את משך הזמן של הפתיחה וגורמות לאטימה מוחלטת.
 • שומרות על היגיינה ובריאות – הדלתות נפתחות ללא צורך במגע יד עם הדלת עם הידיים ובכך מונעת העברה של חיידקים ומזיקים אחרים.
 • דלתות אטומות שומרות על רמה גבוהה של ניקיון בכך שהן מקטינות את כניסת הלכלוך מבחוץ למינימום אפשרי והפתיחה והסגירה שלהן מתאפשרות ללא מגע יד אדם, ולכן הן נשארות נקיות לאורך זמן.
 • בטיחות – דלתות הרמטיות מעניקות מקסימום של בטיחות בהתאם לצרכים הייחודיים.
 • אפשרות להתקנת חלון תצפית.

רוצים להתקין דלתות הרמטיות, הגעתם אל הכתובת הנכונה!

 • אנו בחברת HI- TECH DOOR מעניקה מענה אישי ומקצועי מרגע הפנייה אלינו ועד לסיום התקנת הדלת ההרמטית.
 • אצלנו תוכלו להזמין דלתות במידות הרצויות, בסוג ובגימור של פרופילים בהתאם לבחירתכם.
 • בשלב התכנון נציע תכניות ביצוע, שרטוטים, מפרטים טכניים, יעוץ והצגת חלופות בהתאם לתנאים ולדרישות הייחודיות.
 • בשלב הביצוע נקפיד על הכנת תשתיות מתאימות מתוך תיאום עם כל הגורמים בשטח עד לביצוע מושלם של העבודה.
 • שרות ואחריות – כל הדלתות האוטומטיות הן בעלות תקני בטיחות בינלאומיים מחמירים ובמסגרת אחריות מטעם היצרנים.
 • אנו מספקים שרות מקצועי איכותי ויעיל, לכל פנייה אנו מעניקים מענה הולם. במקרים רבים נצליח לתקן את התקלה באמצעות הדרכה טלפונית, אם לא הצלחנו, טכנאי מוסמך מטעם החברה יגיע אליכם בתוך עשרים וארבע שעות מרגע שפניתם אלינו.

icon

דלתות הרמטיות מיועדות למקומות שבהם יש צורך בחדר נקי וסטרילי כמו בבתי חולים, במעבדות רפואיות, בתעשיית ההיי טק, באולפני הקלטות ועוד. הודות לסגירה ההרמטית והאטומה הדלת מונעת חדירה של לכלוך, אבק וזיהום העלולים לפגוע במוצר או לסכן את בטיחות החולים.

icon

דלתות הרמטיות פועלות באמצעות מנגנון אטימה ייחודי. כאשר הדלת נסגרת המנגנון הייחודי אוטם באופן אוטומטי את הרווח בין הדלת לבין הרצפה, בין הדלת לבין מסגרת הדלת ובין הדלתות עצמן. באמצעות המנגנון המיוחד מצליחה הדלת להעניק לחלל רמת בידוד גבוהה ואטימה הרמטית.

icon

צוות החברה התקין אינספור דלתות הרמטיות במשך עשרים שנות עבודה. לקוחות החברה ישמחו להמליץ לכם על העבודה המקצועית שלנו, על השימוש בחומרים איכותיים ובטיחותיים ממיטב החברות המובילות בעולם, על שירות הלקוחות האדיב והמקצועי ועל ההיענות המהירה לכל פנייה. הלקוחות שלנו חוזרים אלינו שוב ושוב, בואו גם אתם והצטרפו אליהם!

Share on Facebook