דלתות קורסות

תמונה דלת קורסת

דלתות קורסות כי על בטיחות לא מתפשרים!

במצבי חירום יש חשיבות מרובה לאפשר לאנשים רבים להימלט מהמבנה מהר ככל האפשר. דלתות קורסות הן אחד האמצעים המתקדמים המאפשרים להציל חיי אדם בעת מצבי חירום, ולכן במקומות רבים הומי אדם יש לדאוג שדלת הכניסה הראשית תשתמש גם כפתח מילוט בשעת אסון.

דלתות קורסות, או בשמן הנוסף דלתות בהלה, הן דלתות העשויות מזכוכית מחוסמת, דלתות אשר במצבים של סכנה הן קורסות מהמנגנון ומאפשרות דחיפה מכנית ופתיחה של כל הכנפיים. פתח המילוט יהפוך לפתח רחב יותר ויאפשר הימלטות של המוני אנשים ממקום הסכנה.

בימים רגילים עובדות הדלתות הקורסות כדלתות הזזה אוטומטיות לכל דבר, וכך אפשר ליהנות משני יתרונות בדלת אחת, דלת המעניקה כניסה יוקרתית ומרשימה ודלת המעניקה פתרון יעיל למצבי חירום.

אנו בחברת HI-TECH DOOR מציעים מספר דגמים לדלת בהלה על מסילה עליונה בהתאם לנתוני השטח ולצרכים הייחודים של כל לקוח. כל המוצרים שלנו עומדים בדרישות של מכון התקנים הישראלי ובתקן אירופאי. הדלתות מקובלות על רשויות העוסקות בכיבוי אש המעניקות אישור לדלתות הזזה חשמליות קורסות המותקנות על ידנו.

אמנת השירות שלנו מחייבת אותנו להעניק לכל לקוח שירות איכותי ויעיל ולהעניק מענה הולם לכל צורך. רוצים להתקין דלתות קורסות, צרו קשר, הגעתם אל הכתובת הנכונה!

דלת אוטומטית קורסת – כדי להימלט במהירות ממקום סכנה

דלתות קורסות הן דלתות המשמשות כפתח מילוט רחב ונוח במצבי חירום והן מותקנות לרוב במרכזים מסחריים, בבתי חולים ובמקומות נוספים במקומות הומי אדם. הדלתות הקורסות הן בעלות מערכת ייחודית המתאימה בעיקר למבנים שבהם הפתח הראשי משמש גם כפתח מילוט בשעת חירום. דלתות אלו הן דלתות חזקות ויציבות בעלות מנגנון שקט, קל לתפעול ואמין. במצבי חירום פתיחת הדלת מתאפשרת על ידי דחיפת הדלתות כלפי חוץ, בפעולת הדחיפה הדלת נפתחת כמו דלת כנף על ציר, הפתח הופך להיות רחב ונוח ומאפשר הימלטות מהירה של המוני אנשים בעת ובעונה אחת.

יש מספר אפשרויות לדלתות הקריסה, דלת בעלת כנף אחת, דלת בעלת שתי כנפיים או ארבע כנפיים כאשר שתי כנפיים הן קבועות ושתי כנפיים הן בפורמט של הזזה.

לדלתות הקורסות יש מנגנון ייחודי. כאשר מתקינים את המנגנון בצד הפנימי של המבנה, הוא מאפשר פתיחה של הדלתות בשעת חירום רק כאשר הדלתות נמצאות במצב סגור, אם רוצים לאפשר פתיחה של הדלתות בכל מצב נתון, יש להתקין את המנגנון מחוץ למבנה. חשוב לדעת כי התקנת המנגנון בחוץ מחייבת קירוי למנגנון.

דלת אוטומטית קורסת שתי אפשרויות של קריסה:

  • קריסה חלקית עם זוג של כנפיים נעות בלבד למילוט. על פי רוב הכנפיים והמנגנון מותקנים בצד המילוט ובכך הם מבטיחים את פעולת הקריסה. פתרון זה דורש מיגון מפני הגשם וגישה של אנשים שאינם מורשים בשעות שלאחר הפעילות בבניין .
  • קריסה מלאה עם זוג כנפיים נעות בתוספת של זוג כנפיים קבועות כאשר כולן נפתחות. הכנפיים הקבועות, הן "קבועות למחצה" (semi fixed) והן מחוברות למשקוף הפתח באמצעות צירים. בעת השימוש הפתח כולו משמש למילוט, למעט חלק קטן של עומק הכנפיים. מנגנון הקריסה מורכב בכוון ההפוך לכיוון הפתיחה ופותר את הצורך למיגון מפני פגעי מזג האוויר.

דלתות קורסות – דלתות הזזה אוטומטיות בימים רגילים

דלתות הזזה אוטומטיות הן דלתות אשר פועלות באמצעות מנגנון פתיחה וסגירה אוטומטי. על הדלתות מותקן חיישן מיוחד אשר נותן התראה לדלת להיפתח ברגע שאדם או כל גוף אחר מתקרב אליו. מספר שניות לאחר הפתיחה, הדלת נסגרת באופן אוטומטי.

הדלתות האוטומטיות מותקנות במקומות שבהם יש ערך לשמירה על חזית יוקרתית ומרשימה. כאשר החיישן מזהה כי אדם רוצה להיכנס, הוא פותח את הדלת באופן אוטומטי ולאדם הנכנס יש הרגשה "כאילו" הדלת נפתחה במיוחד בשבילו והוא מוזמן להיכנס אל המבנה פנימה.

לדלת האוטומטית יש יתרונות רבים:

היא נפתחת ונסגרת בפעולה שקטה ומהירה, היא מונעת כניסה של אנשים זרים, מונעת חדירה של אוויר קר או חם ובכך היא שומרת על טמפרטורה קבועה גם בימי בקיץ החמים ובימי החורף הקרים וכתוצאה מכך חוסכת בעלויות של הוצאות החימום והקירור.

במרכזים מסחריים או בבניינים ציבורים, כאשר בכניסה לא מותקנות דלתות הזזה אוטומטיות, כל פעם שאדם אחד נכנס או יוצא מהמבנה, "מישהו" חייב לדאוג לסגור את הדלת, במיוחד בתנאי מזג אוויר קיצונים כמו ימים קרים וסוערים או ימים חמים ולוהטים. אם לא יקפידו על סגירה של הדלת, האוויר הקר או החם ייכנס אל החלל בכל פעם שהדלת תישאר אפילו לזמן קצר, פתוחה.

לא בכל מקום יש "מישהו" כזה ולא לכל מקום יש תקציב כדי להחזיק איש מיוחד שיקפיד על סגירת הדלת. דלתות הזזה אוטומטיות פותרות את הבעיה בכך שהן נסגרות, מיד, ובאופן אוטומטי ומיד בכל פעם שמישהו נכנס לבניין או יצא ממנו ללא צורך במגע יד אדם.

דלתות ההזזה אוטומטיות נסגרות באופן הרמטי. הן שומרות על בידוד אקוסטי מפני רעשים חיצוניים ומונעות כניסה של אבק ולכלוך רב אל תוך המבנה. גם הדלתות עצמן נשארות תמיד נקיות מאחר והן ואין צורך במגע של יד אדם כדי לפתוח או לסגור אותן. היעדר מגע היד מקטין גם בצורה משמעותית העברה של חיידקים ומזיקים אחרים העוברים, בדרך כלל, מהיד אל משטח הדלת בזמן המגע.

דלתות הזזה אוטומטיות מאפשרות נגישות. הן מאפשרות כניסה קלה ונוחה לנכים, לבעלי מוגבלויות, לאימהות עם עגלות ילדים או לכל מי שנושא משא וידיו אינן פנויות כדי לפתוח את הדלת.

הידעתם, גם דלתות מסתובבות לעתים הן דלתות קורסות!

דלתות מסתובבות אוטומטית הן דלתות המותקנות במקומות שבהם יש תנועה גדולה של אנשים אשר נכנסים ויוצאים מהמבנה מאחר שדרכן יכולים להיכנס מספר רב של אנשים בו זמנית. הדלתות המסתובבות מעניקות כניסה מרשימה ואלגנטית לחזות הבניין ושומרות על כניסה מבודדת מרעשים חיצוניים ומתנאי מזג אוויר קיצוניים.

החוק בישראל מחייב להתקין דלת נוספת ורגילה על יד כל דלת מסתובבת כדי שבמצבי חירום יוכלו האנשים הנמצאים במבנה להימלט אל מחוץ למבנה. בנוסף, בדלתות מסתובבות יש אפשרות להתקין נתיב מילוט וחילוץ באמצעות מנגנון קריסה מיוחד המאפשר לכנפיים של הדלת לנוע הצדה ולאפשר לנמלטים חופש יציאה.

HI-TECH DOOR – הדלת המושלמת במרחק שיחת טלפון אחת

חוסר ידע והבנה של תכנון דלתות אוטומטיות או דלתות קורסות גורמים במקרים רבים לתכנון ולהתקנה לקויה של הדלתות, גורם העלול להשפיע על התפקוד התקין של הדלת.

אם אתם נמצאים במקומות הומי אדם, אתם חייבים להתקין דלתות קורסות כדי לשמור על בטיחות העובדים ועל

הבטיחות של כל מי שנמצא במבנה ולאפשר להם דרכי מילוט בשעת סכנה ובמצבי חירום.

במשך עשרים שנה צברנו ידע רב וניסיון בהתקנה של דלתות קורסות. אנו נדע להתאים לכל לקוח את הדלת המתאימה ביותר לתנאי השטח ולצרכים הייחודיים.

הכשרנו צוות עובדים מקצועי אשר מיומן בטיפול בתקלות, בכל קריאה, צוות הטכנאים שלנו יגיעו אליכם בתוך עשרים וארבע שעות מרגע הקריאה.

צרו קשר, והצטרפו אל אינספור הלקוחות שכבר התקינו דלתות קורסות ומרוצים מאוד.

צרו קשר, שיחת ייעוץ, חינם!

icon

המיוחדות של הדלת טמונה בשמה, דלת קורסת או גם דלת בהלה. דלתות קורסות הן דלתות אשר מאפשרות לאנשים רבים להימלט מתוך המבנה במצבי חירום. במצבים של סכנה הדלתות קורסות מהמנגנון ומאפשרות דחיפה ופתיחה של הכנפיים. פתח המילוט הופך להיות רחב יותר ובכך הוא מאפשר לאנשים הנמלטים לצאת ביתר קלות מהמבנה.

icon

במצבים רגילים הדלת הקורסת משמשת כדלת הזזה רגילה ויש לה את כל היתרונות של דלת הזזה אוטומטית. אך במצבי חירום כאשר האנשים מנסים להימלט מהמבנה, הדלת קורסת, הפתח הופך להיות רחב יותר ומאפשר לאנשים הנמלטים לצאת מהמבנה יותר בקלות ובמהירות.

icon

את הדלתות הקורסות כדאי להתקין במקומות הומי אדם, במקומות שבהם יש תנועה גדולה כמו בבתי חולים בקניונים, במרכזים מסחריים ועוד. בימים רגילים הדלתות הקורסות הן דלתות חזקות ויציבות, הן מעניקות לחזית מראה יוקרתי ומרשים, הן אטומות, שקטות וקלות לתפעול. אך בשעת חירום, הן מאפשרות להמוני אדם להימלט מהמבנה בקלות ובמהירות.
Share on Facebook